شرکت پارس کویر اروند در سال ۱۳۸۳ با هدف ارائه خدمات در زمینه منابع تغذیه بدون وقفه (UPS) و باتری شارژر ها، به عنوان یکی از شرکت های زیر مجموعه گروه صنعتی کویر تاسیس شد. با توجه به سابقه درخشان این گروه، پارس کویر اروند موفق به اخذ نمایندگی شرکت کلراید فرانسه، یکی از معتبر ترین سازنده های UPS در جهان گردید و به عنوان تنها نماینده رسمی آن شرکت در ایران در پروژه های متعددی همکاری نمود. با توجه به پیشرفت روز افزون الکترونیک قدرت و نیاز به وجود متخصصان زبده در این عرصه، در سال ۱۳۸۸ با سرمایه گذاری مناسب، کارخانه پارس کویر اروند به عنوان یکی از بزرگترین کارخانه های تولید کننده ی UPS در یزد تاسیس گردید. فعالیت این واحد تولیدی با هم افزایی بخش تحقیق و توسعه موجب درخشندگی بیشتر این واحد تولیدی گردید. امروزه این شرکت توانسته است با تکیه بر توانمندی متخصصان ایرانی، به افتخار تولید محصول کاملا داخلی دست یابد.

در بررسی های انجام شده توسط آزمایشگاه های معتبر، محصول تولید شده توسط پارس کویر اروند دارای بالاترین استاندارد های کیفی شناخته شده و در پارامتر های کارایی دستگاه اعم از بازده در بین تولید کنندگان داخلی و حتی خارجی در بالاترین سطح قرار گرفته است.

بر این اساس این شرکت چندین سال است که به عنوان تولید کننده داخلی و تحت عنوان ” پارس کویر اروند” در لیست سازندگان مورد تائید شرکت ملی گاز ایران، شرکت نفت و گاز پارس، مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی ایران، شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، کالای نفت تهران و چندین و چند مجموعه بزرگ دیگر قرار گرفته است و افتخار خدمت گذاری در بسیاری از پروژه های مهم ایران، از جمله فاز های ۱۲، ۱۳، ۱۴، ۱۵، ۱۶، ۱۹، ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی، میدان نفتی یادآوران ، صنایع مختلف پتروشیمی ، ایستگاه های تقویت فشار گاز و … را داشته است.

امروزه شرکت پارس کویر اروند با توجه به نیاز مشتریان خود توانایی ارائه محصولات شرکت Chloride, Master Guard , ABB با ارائه خدمات به عنوان نماینده رسمی و در صورت نیاز به دستگاههای صنعتی ساخت داخل، افتخار ارائه محصولات ساخت پارس کویر اروند تحت برند PKC را داراست. شرکت پارس کویر اروند، با هدف رضایت خانواده مشتریان خود، در تلاش به بهبود خدمات خود، هر روز گام محکمی در ارائه سیاستهای پشتیبانی بر می دارد.